Školský výlet V.G - Vysoké Tatry

Školský rok vždy treba ukončiť vo veľkom štýle. Tentokrát sme však „zamenili“ Turiec za niečo veľkolepejšie. Vysoké Tatry.

V pondelok 26. 6. sme sa ráno v takmer plnej zostave zišli na teplickej vlakovej stanici odkiaľ sme s prestupom vo Vrútkach úspešne docestovali až na stanicu Poprad – Tatry. Spolu s ťažkými cestovnými taškami sme sa presunuli k nástupišťu tatranských elektrických železníc a docestovali sme až do Starého Smokovca, kde sídlilo naše trojdňové prechodné bydlisko – penzión Koliba. Po ubytovaní a rozdelení izieb sme s neskrývaným nadšením vytiahli päty z izieb a cestou do dlho očakávanej Tricklandie sme vyšli na neďalekú vyhliadku. Tricklandia uchvátila nielen nás, ale aj našu triednu Mgr. Z. Mračkovú a pani psychologičku K. Ďurecovú, ktoré s nami výlet bravúrne zvládli a „pretrpeli.“ Ani po veľmi chutnej večeri sme nezaháľali a vybrali sme sa na prechádzku, smerom na Tatranskú Lomnicu k Studenému potoku, ktorý mal byť údajne „za touto zákrutou,“ ako nám bolo povedané no skutočnosť bola o nejaký ten kilometer iná...

Na druhý deň, po raňajkách sme sa vlakom odviezli k Štrbskému plesu. Spravili sme zopár fotiek a vydali sme sa na našu prvú naplánovanú túru tohto výletu. Zdolali sme kamenisté chodníky (niektorí aj bez adekvátnej turistickej obuvi) a ocitli sme sa pri Popradskom plese, kde sme chvíľu pobudli, najedli sa a nabrali nové sily na cestu späť. Po návrate do penziónu sme znovu sadli do vlaku a tentoraz sa odviezli opačným smerom do Tatranskej Lomnice, kde sme objavili Bobovú dráhu, ktorá bola malým, ale veľmi príjemným bonusom na konci dňa, pred ešte lepšou a príjemnejšou večerou.

V stredu sa nám domov neodchádzalo najľahšie. Veď komu by sa aj chcelo pri takom dobrom jedle, príjemných ľuďoch a peknom horskom prostredí. Ale napokon sme zvládli ešte jednu túru. Pozemnou lanovkou sme sa vyviezli na Hrebienok, odkiaľ sme znova po kamenistých cestičkách pokračovali až k Zamkovského chate. Cestou od chaty -  pri prvom vodopáde sme sa stretli s p. uč. Miškusovou, jej triedou III.G a s p. uč. Hechelmann. Spoločne sme sa pri Reinerovej útulni odfotili a pokračovali sme ďalej svojou naplánovanou trasou, ktorá smerovala k Studenovodským vodopádom, Bilíkovej chate a lanovkou späť do Smokovca. Vyzdvihli sme si veci, pohľadom sa poslednýkrát pokochali Tatrami a vybrali sa domov.

Náš výlet sa našťastie zaobišiel bez väčších zranení, úrazov a problémov. Unavení sme sa vrátili domov aby sme spoločne pretrpeli ten posledný deň v škole a mohli sa tešiť na ďalší...

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Barbora Musilova

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre